...
Przejdź do treści

Mestiere Home

Poradnik pielęgnacji produktów
Mestiere Home

Odpowiedni sposób użytkowania i pielęgnacji może w znaczący sposób wpłynąć na stan naszych mebli. Przedstawiamy krótki poradnik dotyczący korzystania i konserwacji naszych produktów, który pozwoli cieszyć się ich nienagannym wyglądem przez długi czas. Mestiere Home nie ponosi odpowiedzialności za usterki powstałe na skutek użytkowania mebli niezgodnie z ich przeznaczeniem. Produkty, które nie posiadają w opisie oznaczenia dotyczącego użytkowania w powierzchniach komercyjnych i budynkach użytku publicznego powinny być używane w pomieszczeniach mieszkalnych. W przypadku braku informacji o możliwość użytkowania produktów na zewnątrz należy używać ich w pomieszczeniach zabezpieczonych przed wilgocią i innymi czynnikami atmosferycznymi. Rozmiary produktów mogą różnić się do 5% od wymiarów podanych w karcie produktu.

W razie wątpliwości lub pytań dotyczących korzystania z naszych produktów prosimy o kontakt z Działem Obsługi Klienta Mestiere Home.

Ogólne zasady dotyczące użytkowania i pielęgnacji mebli:

 

1. Montaż mebli powinien zostać przeprowadzony zgodnie z załączoną przez producenta instrukcją. Niewłaściwy sposób montowania może spowodować złe funkcjonowanie lub uszkodzenie mebli i być podstawą do odrzucenia reklamacji.

2. Aby uniknąć niepożądanych przebarwień i uszkodzeń przed zastosowaniem środka czyszczącego na całej powierzchni mebla, należy najpierw nanieść go na mały fragment produktu w niewidocznym miejscu.

3. Środków czyszczących i konserwujących nie należy nakładać bezpośrednio na meble, powinny być dozowane w małej ilości na szmatkę i dopiero rozprowadzane po powierzchni przedmiotu.

4. Zabrudzenia oraz wilgotne plamy należy jak najszybciej usuwać, zwłaszcza jeśli są spowodowane przez silnie barwiące produkty takie jak czerwone wino, kawa, herbata. Zalaną powierzchnię należy jak najszybciej osuszyć ręcznikiem papierowym lub chłonną, miękką szmatką, a zabrudzenia zebrać, przemyć wilgotną szmatką i następnie osuszyć.

5. Do czyszczenia zalecamy produkty dedykowane do danego materiału. Używanie silnych środków czyszczących, zwłaszcza o działaniu żrącym, może spowodować trwałe uszkodzenia na powierzchni mebli.

6. Do pielęgnacji mebli nie zalecamy stosowania szczotek o twardym włosiu oraz gąbek o silnie ścierającej powierzchni.

7. Niewłaściwy jest kontakt mebli z materiałami i środkami o silnym działaniu ścierającym, wybielającym czy barwiącym.

8. Powierzchni mebli nie należy szlifować, ciąć, uderzać ostrymi i tępymi narzędziami.

9. Meble z naturalnych materiałów takich jak np. skóra naturalna czy drewno wykazują wysoką wrażliwość na warunki panujące w pomieszczeniu. Chodzi przede wszystkim o reakcję na wysoką temperaturę, promienie słoneczne oraz wilgotność powietrza. Aby zachować doskonały wygląd mebli, należy trzymać je w dalszej odległości od źródeł ogrzewania takich jak kominek czy grzejnik. Długotrwała ekspozycja na promienie słoneczne może powodować niechciane efekty takie jak blaknięcie materiału, a w dalszej perspektywie jego uszkodzenie, dlatego w miarę możliwość należy unikać ustawiania mebli w miejscach, w których są narażone na działanie promieni UV. Innym rozwiązaniem może być stosowanie zasłon lub rolet w momentach największego nasłonecznienia oraz nieumieszczanie na nasłonecznionej powierzchni przedmiotów, które spowodują powstanie różnic w zabarwieniu mebla. Optymalne warunki panujące w pomieszczeniu to wilgotność wynosząca ok. 50-60 procent oraz temperatura o wysokości ok. 20ºC.

10. Dekoracje takie jak np. świeczniki stawiane bezpośrednio na powierzchni mebla mogą powodować odbarwienia i zarysowania powierzchni, dlatego zalecamy używanie pod nie nakładek. Narażone na zarysowania są zwłaszcza produkty z materiałów lakierowanych, bejcowanych,  niklowanej i chromowanej stali, tworzyw sztucznych, kamienia polerowanego czy szkła.

11. Nie zalecamy stawiania wilgotnych i gorących przedmiotów bezpośrednio na powierzchni mebla. Długotrwały kontakt z wysoką temperaturą, parą wodną oraz wodą może spowodować jego trwałe uszkodzenie.

12. Meble wypoczynkowe bez funkcji spania są dedykowane do użytkowania w pozycji siedzącej, natomiast meble z taką funkcją są przeznaczone do spania okazjonalnego i nie mogą stanowić substytutu łóżka.

13. Meble tapicerowane jasną tkaniną mogą ulec trwałemu odbarwieniu na skutek kontaktu z ubraniami i dodatkami w intensywnych kolorach. Tapicerki w ciemnych kolorach w początkowej fazie użytkowania mogą puszczać barwnik, dlatego należy unikać ich kontaktu z jasnym ubraniem.

14. W przypadku mebli przeznaczonych do montażu należy przeprowadzać co jakiś czas przegląd i upewnić się, czy w miejscach połączeń nie pojawiają się luzy, a w razie potrzeby dokręcić śruby. Zaniechanie takich środków ostrożności może spowodować złamanie elementu mebla.

15. Krzesła, fotele, pufy oraz inne meble przeznaczone do siedzenia powinny być używane nie dłużej niż 8 godzin dziennie, wyjątek stanowią produkty o wyraźnie zaznaczonej budowie do długotrwałego użytkowania.

16. W celu stabilizacji mebli i poprawienia ich funkcjonalności należy je wypoziomować, dotyczy to zwłaszcza produktów zawierających szafki i szuflady. W przypadku mebli posiadających ruchome elementy ich wysokość powinna być dopasowana w miejscu docelowym użytkowania produktu.

17. Należy unikać przeciążania i opierania się o szuflady (zarówno otwarte jak i zamknięte) oraz uważać, by fronty mebli takich nie były narażone na tarcie o inne przedmioty. Zamykanie frontów oraz szuflad ze zbyt dużą siłą może spowodować ich uszkodzenie. Przechowywanie w szafkach i szufladach produktów o wyraźnie innej wadze może wymagać regulacji zawieszenia szafek.

18. Należy przestrzegać zalecanego przez producenta maksymalnego obciążenia mebli (zwłaszcza w przypadku mebli do siedzenia oraz przechowywania).

19. Rozlane płyny w tym szczególnie alkohol lub płyny dezynfekcyjne należy jak najszybciej wytrzeć do sucha ponieważ mogę powodować odbarwienia.

W razie wątpliwości lub pytań dotyczących korzystania z naszych produktów prosimy o kontakt z Działem Obsługi Klienta Mestiere Home.

Powierzchnie z naturalnego kamienia takiego, jak marmur czy granit możemy wyczyścić za pomocą lekko wilgotnej ściereczki z dodatkiem mydła. Podczas czyszczenia marmuru powinniśmy absolutnie unikać środków zawierających kwasy oraz chlor.  Meble marmurowe należy chronić przed działaniem kwasów owocowych oraz silnie barwiących produktów takich jak wino, kawa, herbata czy kosmetyki. Zalecane jest zaimpregnowanie blatu środkami specjalnego przeznaczenia, które oferujemy w naszym sklepie. Pomocne w zabezpieczeniu blatu może być stosowanie podkładek oraz mat. Bardzo ważne jest okresowe impregnowanie kamiennych blatów środkiem dedykowanym do danego rodzaju kamienia, które zapobiega powstawaniu na jego powierzchni plam i przebarwień. Do czyszczenia warto używać również specjalnie dedykowanych preparatów, które znajdziecie Państwo w naszym sklepie.

 1. Meble drewniane charakteryzują się unikalnym wyglądem, który jest zależny od ułożenia słojów i barwy drewna. Ta szczególna cecha może wpływać na różnice w wyglądzie poszczególnych powierzchni. Należy pamiętać, że próbniki i zdjęcia zamieszczone na stronie sklepu są obrazami poglądowymi, a wynikające rozbieżności wynikają z właściwości naturalnych materiałów i nie są wadą produktu.

2. Podczas obróbki drewna takiego jak lakierowanie czy szlifowanie mogą pojawić się drobne zmiany w fakturze drewna, które nie są traktowane jako wada produktu.

3. Warunki panujące w pomieszczeniach,  w których przechowywane są meble drewniane, takie jak wilgotność czy temperatura, mogą wpłynąć na ich wygląd.

4. Do czyszczenia mebli materiałów należy używać produktów dedykowanych do danego rodzaju drewna. Nie należy również łączyć dwóch różnych rodzajów konserwacji, do odświeżenia mebli olejowanych należy używać naturalnych olejów, natomiast meble woskowane pokrywać woskiem. W przypadku zamiennego używania tych metod na powierzchni mebli mogą pojawić się smugi.

5. W codziennej pielęgnacji mebli drewnianych najlepiej sprawdza się przecieranie ich miękką ściereczką pochłaniającą kurz zgodnie z kierunkiem usłojenia drewna.

6. Lakierowane powierzchnie drewniane należy zabezpieczyć nakładkami przed postawieniem na nich przedmiotów o ostrych krawędziach, które mogą spowodować ich zarysowanie. Do czyszczenia mebli lakierowanych najlepiej sprawdzi się lekko wilgotna ściereczka z dodatkiem mydła. Umyte powierzchnie należy później osuszyć.

7. Meble drewniane woskowane należy co jakiś czas pokrywać ochronną warstwą wosku (zalecane co ok. 2 tygodnie), która pozwoli zachować ich lśniącą i zdrową fakturę. Wcześniej powierzchnię przedmiotu należy umyć wilgotną szmatką, wysuszyć i nałożyć wosk zgodnie z instrukcją producenta.

8. W przypadku mebli drewnianych olejowanych należy powtarzać zabieg olejowania co kilka miesięcy lub przypadku zauważenia oznak zużycia powierzchni. Olejek używany do konserwacji drewna powinien być najpierw naniesiony na niewidoczny kawałek drewna, w celu uniknięcia przebarwień.

Otrzymaj 5% zniżki

na pierwsze zakupy

Zapisz się do newslettera

Zapisując się akceptujesz nasz Regulamin i Politykę Prywatności. Zapisując się do newslettera wyrażam zgodę na otrzymywanie od AG Investments NIP:8831071975 informacji handlowych drogą elektroniczną, w tym pocztą elektroniczną, na udostępniony przeze mnie adres elektroniczny, zgodnie z przepisami ustawy z dnia 18 lipca 2002 roku o świadczeniu usług drogą elektroniczną (Dz. U. Nr 144, poz. 1204 z późn.)